ЕвропаЕвропа.ПорталРуско-украинска кризаСвет.Слајдер

Киев: Нафтената рафинерија во центарот на руските напади на Лисичанск

Русија користи артилерија за да се обиде да го блокира украинскиот град Лисичанск, последниот дел од источниот регион на Луганската област под контрола на Киев, соопшти украинската војска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close