ЕвропаРуско-украинска криза

Киев: Во експлозиите на Крим уништени девет руски воени авиони

Според непотврдени извори базата „Саки“ била погодена од украински ракети со долг дострел. Русија негираше дека има оштетување на авиони или дека се работи за напад, односно дека се работи за инцидент предизвикан од експлозија на муниција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close