БизнисБизнис.Портал

„Кибер Понеделник“ – со нови надежи за трговијата

Кибер понеделникот во САД се очекува да биде најголемиот ден за онлајн купување во 2021 година со продажба помеѓу 10,2 и 11,3 милијарди долари. Ова го посочуваат прогнозите на ADOBE DIGITAL ECONOMY INDEX.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close