0_Магазин.ПорталПатувања

Келнери измамници фатени на дело во Будимпешта

Келнери биле фатени на дело кога германски турист одбил да плати 210.000 форинти (повеќе од 580 евра) и кому поради тоа му се заканувале. Полицијата ги уапсила и сопственичката на објектот и нејзиниот син, па тие ќе бидат изведени пред истражен судија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close