0_Спорт.ПорталФудбал

Кек останува селектор на Словенија до 2024

Наспроти шпекулациите дека би можел да седне на клупата на хрватскиот шампион Динамо Загреб, 60-годишниот фудбалски стратег Матјаж Кек го продолжи договорот со Фудбалската федерација на Словенија и останува селектор до завршувањето на квалификациите за ЕУРО 2024.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close