0_Магазин.ПорталСцена

Кевин Спејси треба да плати 31 милион долари поради своето недолично однесување

Инаку, компанијата го суспендира Спејси по извештајот на Си-Ен-Ен од 2017 година, кога неколку сегашни и поранешни членови на продукцискиот персонал на „Куќа од карти“ пројавија наводи за сексуално вознемирување.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close