БизнисЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Квартенг: Британија не се плаши од недостиг на плин, загрижена е поради растот на цените

Велика Британија не стравува дека оваа зима ќе се соочи со недостиг на гас, и покрај наглиот пораст на цените на енергијата, но е загрижена за зголемувањето на цените на гасот и другите енергенси, изјави министерот за бизнис, енергија и индустриска стратегија Кваси Квартенг.

Back to top button
Close
Close