0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Квалификации СП2023: Македонските кошаркари убедливо поразени на гостувањето во Шпанија

Македонската машка кошаркарска репрезентација загуби вечерва убедливо од Шпанија на гостински терен во Сарагоса со 80-44, во рамки на првиот од двата јулски натпревари во квалификациите за пласман на Светското првенство во 2023 година.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close