0_Спорт.ПорталФудбал

Квадрадо ќе го продолжи договорот со Јувентус до 2023 година

Дефанзивецот на Јувентус, Хуан Куадрадо е близу до продолжување на договорот, тврди Николо Шира.

Рим, 19 октомври 2021 (МИА) – Дефанзивецот на Јувентус, Хуан Куадрадо е близу до продолжување на договорот, тврди Николо Шира.

Според италијанскиот новинар, продолжувањето на договорот со 33-годишниот Колумбиец е во завршна фаза. Договорот ќе се пресметува до 2023 година со можност за продолжување на уште една сезона.

Оваа сезона Квадрадо одигра осум натпревари за Јувентус, на кои постигна гол и направи две асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close