БалканБалкан.ПорталДописници Свет

Кајари: Безбедносните сили на Косово треба да добијат дозвола од КФОР за да заминат во српските средини

Новиот командант на меѓународната воена мисија во Косово – КФОР, генерал-мајорот Ференц Кајари вели дека стационирањето на Безбедносните сили на Косово (ФСК) во северниот дел од земјата, односно во средините со мнозинско српско население, не може да се изведе без негова дозвола, јави дописникот на МИА од Приштина.

Back to top button
Close
Close