0_Македонија.ПорталКултураМакедонија.СлајдерОпштество

Катедрата за општа и компаративна книжевност одбележува 40 години постоење

Со дводневна онлајн меѓународна научна конференција „Предизвиците на компаративната книжевност во 21 век“, Катедрата за општа и компаративна книжевност на Филолошкиот факултет „Блаже Конески“-Скопје одбележува 40 години постоење.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close