ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Каталонците излегоа на демонстрации на петгодишнината од референдумот за независност

Сепаратистите синоќа се собраа во центарот на Барселона и, меѓу другото, побараа и оставка од регионалната влада на премиерот Пере Арагонес, која, според нив, премногу колебливо се однесува во исполнување на предизборното ветување за формирање независна каталонска република.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close