Дописници СветЕвропа

Каталонскиот дисидент Пуџдемон се врати во Брисел

Карлес Пуџдемон слета на аеродромот во Брисел денеска откако беше уапсен во Италија минатата недела.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close