Дописници СветЕвропа

Касациониот суд  на Франција смета дека откачувањето од ѕид на претседателскиот портрет може да спаѓа во опсегот на слободата на изразување

Откачувањето портрет на претседателот на Републиката за да се осуди француската (не) акција за климатските промени не може да се асимилира со кражба и може да спаѓа во опсегот на слободата на изразување, процени Касациониот (Врховниот)суд на Франција

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close