Дописници СветПолитикаПолитички партии

Касами: Беса ќе ја поддржува Владата сè додека се движи по евроинтегративниот пат

Сè додека Владата на Северна Македонија се движи по евроинтегративниот пат, Движењето Беса ќе ја поддржува, изјави лидерот на партијата Биљал Касами во емисијата „Вистинска приказна“ на албанската телевизија Њуз 24.

Back to top button
Close
Close