0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Карлсен пред одбрана на шаховската титула

Деветата партија во двобојот за титулата светски првак во шах меѓу предизвикувачот Јан Непомњашчиј и актуелниот првак Магнус Карлсен заврши со втора последователна победа на норвешкиот велемајстор во 39. потег со што бранителот на титулата ја зголеми предноста на 6-3.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close