0_Спорт.ПорталОстанато

Карлсен поведе во одбрана на шаховската титула

Шестата партија од дуелот за титулата светски шаховски првак меѓу актуелниот шампион Магнус Карлсен и предизвикувачот Јан Непомњашчиј по вистинска драма и невиден маратон од 136 потези заврши со победа на норвешкиот велемајстор, кој со тоа мина во водство во одбрана на титулата со 3.5-2.5.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close