0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталВидео изјаваМакедонија.СлајдерПолитика

Карелсон: Естонија може да помогне за евроинтеграцијата на С. Македонија со споделување на своето искуство

Естонија покрај политичката поддршка која и ја дава на Северна Македомнија навистина може да биде од помош за евроинтеграцијата на земјава со споделување на поширокото искуство во реформите не само во дигитализацијата и е-управувањето, туку и во транспарентноста и борбата против корупцијата, вели амбасадорката на Естонија Кристи Карелсон.

Back to top button
Close
Close