0_Web_АктуелноВидео изјаваКултураКултура.ПорталКултура.Слајдер

Капитални инвестиции и санации во фокусот на буџетот за култура следната година

Предлог буџет за култура за следната година изнесува 3,85 милијарди денари или 62.692.000 евра. Во фокусот ќе бидат капиталните инвестиции и санации во културата, во висина од 10 милиони евра, информираше денеска на прес-конференција министерката за култура Ирена Стефоска.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close