0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт.Слајдер

Кантер доби американско државјанство

Кошаркарот на НБА тимот Бостон Селтикс, Енес Кантер, кој има турско потекло, а е роден во Швајцарија, доби американско државјанство, соопшти денеска раководството на Лигата

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close