0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталОпштество

Канонизација на игуменот Јоаким Крчовски за светител и вбројување во диптихот на светите

Во манастирот Св. Јоаким Осоговски - Крива Паланка викендов ќе се изврши канонизација на игуменот Јоаким Крчовски за светител и вбројување во диптихот на светите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close