Дописници МКДЛокални избори 2021Политички партии

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Штип ги презентираше проектите за Ново Село

Кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ и коалициските партнери, Иван Јорданов денеска заедно со кандидатот за советник од населбата Ново Село, Душко Иванов  преку видео прес-конференција ги презентираа проектите за една од најстарите штипски населби. Најавија доуредување и реконструкција на улиците „Кежовица“ и „Никола Карев“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close