ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

Кандидатите за нов германски канцелар денеска ќе ја имаат последната ТВ дебата

Последните анкети за јавното мислење покажуваат дека СПД е неколку поени пред ЦДУ/ЦСУ, партијата на канцеларката Ангела Меркел, со поддршка од околу 25 проценти. Зелените, со кандидатката Аналена Баербок, кои пролетва во еден период беа и први во рејтинзите, сега се на стабилното трето место и најверојатно ќе одлучат кој од претходните двајца кандидати ќе формира влада по изборите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close