0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Канада под притисок на јавноста го откажа пријателскиот натпревар со Иран

Фудбалската федерација на Канада го откажа пријателскиот натпревар против Иран, што беше закажан на 5 јуни во Ванкувер, подлегнувајќи на критиките кои изминатите неколку недели доаѓаа од канадските власти и јавноста

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close