0_Web_Насловна-слајдерБизнисРуско-украинска кризаСветСвет.Слајдер

Канада ѝ нуди помош на Европа за нафта и гас

Канадскиот министер за енергетика Џонатан Вилкинсон изјави дека Канада би можела да пласира повеќе нафта, гас и ураниум, со цел да помогне во решавање на глобалната енергетска криза

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close