Руско-украинска кризаСветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Канада е против реизбор на Русија во ИЦАО

Канада ќе се спротивстави на реизборот на Русија во Агенцијата за воздухопловство на Обединети  нации, изјави синоќа канадскиот министер за транспорт Омар Алгабра на маргините на Собранието на Меѓународната организација за цивилно воздухопловство (ИЦАО)

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close