Руско-украинска кризаСвет

Канада воведува дополнителни санкции против руските олигарси

Канада воведува дополнителни санкции против руските олигарси и забранува увоз и извоз на целни луксузни стоки од Русија, што е одговор на Отава на руската инвазија врз Украина.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close