0_МИА Истражува.ПорталВидеоОпштествоТема

Кампањите „Use and Abuse of Technology” и „СИНО СРЦЕ” дел од борбата против трговијата со луѓе

Министерот Оливер Спасовски и Националната комисија за борба против трговија со луѓе и илегална миграција по повод Светскиот ден за борба против троговијата со луѓе – 30 Јули, се приклучија кон кампањата на UNODC под мотото „Use and Abuse of Technology”. Република Северна Македонија во 2021 година се приклучи и на кампањата на Обединетите нации наречена „СИНО СРЦЕ”.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close