СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Камилов: Узбекистан нема да распореди американски воен контингент на своја територија

Министерот за надворешни работи на Узбекистан Абдулазис Камилов рече дека нема ништо против размена на информации со странски разузнавачки служби за спречување терористички напади.

Back to top button
Close
Close