Дописници МКДОпштински вести

Каменичката деветолетка доби опрема од МОН за следење на кабинетска настава по хемија

Деветолетката „Св. Кирил и Методиј“ од Македонска Каменица се приклучи на училиштата кои добија опрема и инвентар за подобро следење и одвивање на кабинетската настава по предметот хемија. Активноста како што информираа од деветолетката се реализира како дел од проектите на МОН за опремување на кабинети по природни науки во основните училишта во државата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close