0_Спорт.ПорталСпортСпорт.СлајдерФудбал

Калум Чемберс од Арсенал во Астон Вила

Возбуден сум поради моето доаѓање во Астон Вила и поради тоа што ќе работам со тренерот Стивен Џерард, изјави Чемберс, кој е третото засилување на Астон Вила во јануарскиот преоден рок, по Филипе Кутињо од Барселона и Лукас Диње од Евертон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close