БалканДописници Свет

Калојан Методиев: Се намалуваат шансите на Румен Радев за втор претседателски мандат

Според поранешниот шеф на кабинетот на  бугарскиот претседател Румен Радев, Калојан Методиев, шансите на Радев за втор мандат се намалуваат со секој изминат ден. Методиев го даде ова предвидување пред бугарското национално радио и изрази мислење дека Радев нема да биде избран.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close