0_Спорт.ПорталСпортТенис

Калин Ивановски елиминиран во првото коло на АО

Македонскиот тенисер Калин Ивановски не успеа да го мине првото коло на јуниорскиот Австралија опен.

Мелбурн, 22 јануари 2022 (МИА) – Македонскиот тенисер Калин Ивановски не успеа да го мине првото коло на јуниорскиот Австралија опен.

Талентираниот Македонец рано утрово загуби од Јарослав Демин (Русија) со 2:0, по сетови 6:7 и 5:7, по речиси два часа борба.

Ивановски важеше за десетти фаворит на турнирот. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close