0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталМакедонија.СлајдерОпштество

Калина Гривчева Старделова реизбрана за претседател на Лекарската комора

Проф. д-р Калина Гривчева Старделова е реизбрана за претседател на Лекарската комора на Република Северна Македонија на денешната конститутивна седница на Собранието на Комората која се одржа во просториите на Градската општа болница „8ми Септември“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close