0_МИА Истражува.ПорталИзбраноМИА Истражува

Како хакери станаа супер-војници

Светот многу се промени во последните 30 години - интернетот, апликациите и компјутерите денес се во центарот на речиси сите човечки активности. Како резултат на тоа, армиите ширум светот интензивно се обучуваат за нова ера на „хибридно војување“.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close