0_МИА Истражува.ПорталИзбраноСвет.Слајдер

Како лажната наука создаде „чудотворен лек“ против Kовид-19

Би-Би-Си пишува дека има сериозни грешки во голем број клучни студии на кои се потпираат поборниците на овој лек. Веќе неколку години, ивермектин е важен лек против паразити кај луѓето и животните. Но, за време на пандемијата, некои заговорници почнаа да го користат за нешто друго - за борба против ковид и спречување смртни случаи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close