0_Web_Актуелно0_МИА Истражува.ПорталБизнисБизнис.ПорталБизнис.СлајдерЕвропаЕвропа.ПорталИзбраноСвет.Слајдер

Како Европа се соочува со глобалната криза со храна

Постојано следење, ублажување на регулативите и продолжување на увозот на житарици - ова се дел од мерките со кои ЕУ се обидува да го спречи недостигот на храна во екот на глобалната криза со највисоките цени на храната во историјата, пишува ЕНР (European Newsroom), проект на 16 европски новински агенции, меѓу кои и МИА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close