0_Магазин.ПорталСцена

Како Дензел Вашингтон го вади најдоброто од младите глумци?

Кори Хокинс не е единствениот млад глумец кој работел со двократниот оскаровец. И Мајкл Б. Џордан има слични врвни впечатоци. Дензел го режираше „Дневникот на Џордан“ (A Journal for Jordan), а Мајкл овде е во главната улога.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close