0_МИА Истражува.ПорталИзбрано

Какви може да бидат санкциите против Путин?

Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, вчера изјави дека тоа ќе биде „политички деструктивно“, а претходно и кажа дека тоа ќе биде евивалент на прекин на дипломатските односи со Москва.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close