ОпштествоХроника

Казни за 86 возачи на мотоцикли на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање прекршоци што ги чинат возачите на мотоцикли, при што санкционирани се 86 возачи.

Back to top button
Close
Close