Видео изјаваХроникаХроника.Портал

Казни за 209 возачи во Скопје, 53 за брзо возење

Вкупно 209 казни се изречени на територијата на Град Скопје, во текот на вчерашниот ден, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 53, во рамки на засилените сообраќајни контроли.

Back to top button
Close
Close