ОпштествоХроникаХроника.Портал

Казни за 170 пешаци на територија на цела држава

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден од 12:00 до 17:00 часот спроведе засилена акциска контрола на територија на цела држава при што санкционирани се 170 пешаци.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close