ОпштествоХроникаХроника.Портал

Казни за 161 возач во Скопје, 22 за брзо возење

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот при што на територија на град Скопје изречени се вкупно 161 меркa, од кои за возење повеќе од дозволената брзина 22 санкции, 17 мерки за возење без возачка дозвола и 10 санкции за технички неисправни возила.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close