ОпштествоХроникаХроника.Портал

Казнети 90 возачи за брзо возење на територија на СВР Битола

На територијата на СВР Битола, денеска во периодот од 14:00 до 20:00 часот спроведена e засилена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возило со брзина поголема од пропишаната, при што казнети се 90 возачи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close