ХроникаХроника.Портал

Казнети 253 возачи за брзо возење на територијата на цела држава

Во текот на вчерашниот ден спроведена е зајакната акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање возила кои се движат со брзина поголема од дозволената, при што санкционирани се 253 возачи.

Back to top button
Close
Close