ХроникаХроника.Портал

Казнети 18 возачи кои управувале возило за време на забрана за возење на подрачје на СВР Битола

 СВР Битола, Полициската станица за безбедност на сообраќајот и криминалистичката полиција при СВР Битола денеска во периодот од 14.00 до 18.00 часот спроведе регионална акциска контрола за управување на моторни возила за време на активна забрана за управување или кога забраната не е запишана во возачката дозвола, соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close