Општински вестиСкопјеХроникаХроника.Портал

Казнети 169 возачи во Скопје, 24 за брзо возење

На територија на Град Скопје во текот на вчерашниот ден во контролите во областа на сообраќајот изречени се вкупно 169 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 24 санкции, 18 мерки за возење без возачка дозвола, 10 санкции за минување на затворен сигнал (црвено светло).

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close