0_Web_АктуелноХроникаХроника.Портал

Казнети возачи кои на автопат Куманово – Скопје – Велес возеле со над 200 километри на час

На автопатот Куманово - Скопје - Велес, каде максималната дозволена брзина на движење е 120 километри на час, сообраќајната полиција денеска од 10 до 16 часот казнила 68 возачи кои возеле над дозволеното. Од нив тројца возеле со над 50, а тројца со над 70 километри на час повеќе од дозволената брзина

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close