0_Спорт.ПорталКошаркаСпорт

Казинс потпиша 10-дневен договор со Денвер

Слободниот агент Демаркус Казинс потпише 10-дневен договор со Денвер.

Денвер, 21 јануари 2022 (МИА) – Слободниот агент Демаркус Казинс потпише 10-дневен договор со Денвер.

Триесет и едногодишниот Казинс во следните десет дена ќе биде дел од Нагетс кои ги очекуваат шест натпревари.

Веќе вечер во 3 часот по полноќ, Деневер ќе се соочи со Мемфис, додека в недела игра против Детроит.

Казинс играше за Милвоки оваа сезона, но беше отпуштен од клубот пред неговиот договор да биде целосно загарантиран до крајот на сезоната.

Казинс одигра 17 натпревари за Милвоки бакс, со просек од 9,1 поен, 5,8 скока и 1,1 асистенции. зс/

Таг
Back to top button
Close
Close