0_Спорт.ПорталОстанатоСпорт

Казахстан од следната сезона домаќин на трки во Мото ГП

Трки од Мото ГП шампионатот од следната сезона ќе се возат во Казахстан, откако промоторот на натпреварувањето „Дорна“ потпиша петгодишен договор со организаторите.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close